Victorie prețioasă pentru CSM Reșița, la Oradea!

Victorie prețioasă pentru CSM Reșița, la Oradea! Handbaliștii de la CSM Reșița au obținut o victorie importantă, astăzi, la Oradea, in cadrul celei de-a treia etape a play-Off-ului Diviziei A.

Handbaliștii reșițeni s-au impus la o diferența de doua goluri, cu scorul de 31-29 in fata echipei locale CSM, după ce la pauza era condusă cu scorul de 16-14.
Pentru echipa noastră se anunța un joc dificil in compania unei echipe orădene care era una dintre favoritele certe la promovarea in Liga Naționala. De altfel, gazdele au început mai bine jocul, fiind la cârma partidei și conducând in permanenta pana la jumătatea reprizei a doua.
Totuși finalul de joc a fost bine gestionat de către reșițeni, care au reușit sa întoarcă rezultatul, in special prin jucătorul meciului, Eduard Belchite, care a reușit sa marcheze in acest joc 12 goluri.

Pentru CSM Reșița in aceasta după amiază au evoluat următorii : Ionuț Tanasa, Boban Vuita, Alexandru Blagoe, Denis Dumuta, Eduard Belchite(12), Denis Barbu, Lucian Ignat(2), Rareș Scurt, Dorian Turcuman, Antonia Girban, Andrei Bondoc(3), Marian Mitran, Daniel Burac, Marian Negru, Raul Heimbach (6), Marius Negru(5), Catalin Obrocea, Marius Bahan(1), Snezan Rasoslavevici (1).
Formația noastră are maxim de puncte, 9, fiind la egalitate cu formația de pe primul loc, CSM Făgăraș, care are însă golaveraj mai bun.

Miercuri, 23 februarie, la  ora 17,00,  la Sala Polivalentă din Reșița formația reșițeană va evolua împotriva celor de la CSM București, într-un meci contând pentru Turul 1 al Cupei României Fan Courier! #HaiCSM