La Chindia partida s-a „rupt” în minutul 27! Flavius Stoican, eliminat!

CSM Reșița a pierdut la scor partida de la Târgoviște după un început de meci bun
al elevilor lui Flavius Stoican. Echilibrul partidei s-a rupt ăn minutul 27 când arbitrul a acordat lovitură de pedeapsă pentru amfitrioni. Flavius Stoican a protestat în doi timpi și a primit în final cartonașul roșu. Pentru ca protestul să fie complet, Stoican a refuzat inițial, chipurile, să părăsească terenul de joc și l-a obligat pe arbitrul Avram Robert să acorde cele trei minute de grație. Flavius Stoican și-a îndrumat sonor jucătorii din tribună, dar deja echilibrul partidei era rupt.

AFC Chindia TârgovişteClubul Sportiv Muncitoresc Reșița 4-1 (1-0)
Au marcat: 1-0: Robert Moldoveanu (25, din 11 metri); 2-0: Robert Moldoveanu (47); 3-0: Bogaciuc (77). 3-1: Drăghiceanu (80). 4-1 Bogaciuc (89).
Liga 2. 20 octombrie 2023. ora 11:00. Stadion: Eugen Popescu (Târgovişte – Dâmboviţa). Spectatori: 1000
Arbitri: Avram Robert (Piteşti) – Duță George Bogdan (Bacău), Iftode Florin (Târgu Bujor – Galaţi).
Arbitru de rezerva: Diaconu Constantin Adrian (Bucureşti
Obs. arbitri: Olteanu Ion (Bucureşti).
Delegat joc: Petre Adrian (Buzău).
Chindia (antrenor Vasile Miriuță): Railean – I. Albu, Plămadă, Marc, Ad. Ioniță – Andrei Șerban, Bogaciuc, Prejmerean (cpt.), Golofca – Tache (60, Manolache) – Robert Moldoveanu.
Pe bancă: Ius. Popescu – L. Manolache, C. Dinu, Rutjens, Oct. Ursu, Fedele, Alb. Călin, Zivkovic Romeo.
Cartonașe galbene: Fedele (90).
CSM Reșița (Flavius Stoican): Căpățână – Ardei, Andrei Răuță (60, Fota), Rimovecz (cpt.) – Cega (30, Domil), Fărăgău, Damian Isac (66, Burlacu), Alexandru Sabău (46, Cristea) – Drăghiceanu, Lascu, Ndiaye (66, Negru).
Pe bancă: I. Rus – I. Popescu, Dolghi, Chera.
Cartonașe galbene: Lascu (28), Răuță (56), Domil (87). Flavius Stoican (24 și 27).
Citește și: Flavius Stoican la prima victorie personală din acest campionat cu CSM Reșița: „Suntem o echipă care vrem să creștem de la meci la meci! Aveam nevoie de această victorie! N-am realizat încă nimic! Suntem fericiți acum, dar o luăm de la capăt ”

La Chindia partida s-a „rupt” în minutul 27! Flavius Stoican, eliminat!La Chindia partida s-a „rupt” în minutul 27! Flavius Stoican, eliminat!

Așa s-au înscris golurile pe stadionul „Eugen Popescu”
1-0: Gazdele au deschis scorul din penalty contestat de rosoneri. După un corner din dreapta, mingea a ajuns respinsă în careu, iar Drăghiceanu a încercat să respingă balonul și Tache a căzut. Avram Robert a dictat penalty cu ușurință. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Robert Moldoveanu cu un șut puternic sub bară pe centrul porții, portarul Căpățână alegându-și colțul drept pentru plonjon.
2-0: Golul doi avenit după o fază banală. Aut de linie pe partea stângă din zona careului reșițean executat de Ioniță pentru Robert Moldoveanu. Acesta a realizat dubla cu un șut de la 8 metri ușor lateral stânga la colțul scurt al porții reșițene.
3-0: Golul trei al gazdelor a venit după un aut executat de pe partea dreapta d ecătre CSM Reșița, balonul este recuparat de mijlocașii amfitrioni la mijlocul terenului. Prejmerean i-a pasat în adîncime lui Victor Bogaciuc care a pătruns în viteză în careu pe flancul drept și a înscris cu un șut din alergare de la 12 metri la colțul lung.
3-1: Golul de onoare al rosonerilor a venit după o recuperare alui Domil pe flancul drept. Mingea a ajuns la Burlacu în careu pe flancul drept care i-a pasat ideal lui Drăghiceanu în centrul careului. Piticul atomic a înscris cu un șut simplu ca la antrenament la colțul din dreapta portarului Raileanu.
4-1: Bogaciuc a realizat și el dubla cu un șut din 4 metri din alunecare în vinclu din dreapta portarului și după un corner de pe partea stângă executat înalt în careu de către Octavian Ursu.