Gheorghe Manu: „Din păcate ne întoarcem de la Craiova fără nici un punct deși am avut un joc destul de consistent!”

Universitatea Craiova 2 – AFC Voința Lupac 2-1 (1-1)
Au marcat: 1-0: Barbu (14); 1-1: Marius Musteța (18); 2-1: Tomșa (53).
Universitatea Craiova 2 (antrenor Ștefan Florescu): Goga – Gașpăr, Mitrache, Brășfăleanu, Neață – Lăpădătescu, Petculescu, Cîrpici – Stana, Vancea A. Barbu. Pe bancă: Glodean, Vancea D, Nițuică, Domnu, Rădulescu, Bană, Tomșa, Ene, Găină.
Voința Lupac (antrenor Gheorghe Manu): Mereu – Banac, Săndescu (cpt.), Giurică, Stoia – Ivașcu, Kawagoe (74, Avramovici), Marius Musteța – Marian Musteța – Jinga (46, Dalea; 87, Olariu), Ursu Gabriel (74, Canea). Pe bancă: Păsule – Tudor, Ștefan Lungu, I. Lungu.
Antrenorul Gheorghe Manu a caracterizat cel ma bine evoluția propriei echipe în compania satelitului Craiovei: „Din păcate ne întoarcem de la Craiova fără nici un punct deși am avut un joc destul de consistent!
Luăm iarăși gol după o nesincronizare în apărare, dar reintrăm în joc și am egalat! Neșansa a făcut să nu înscriem în prima repriză prin cele 2 ocazii clare de gol… Una chiar de la 1 metru de poartă prin Takenori! Am intrat la pauză cu 1-1, dar am fost nevoiți să-l schimbăm pe Jinga care a suferit o accidentare.
Am rămas fără punctul nostru puternic acolo în ofensivă! Luăm și cel de al doilea lea gol iarăși copilărește, iar apoi pe final am trecut în 3-4-3 unde ne-am creeat alte 3 ocazii clare prin Avramovici și Olariu. Am plecat învinși cu regretul că puteam scoate chiar maximum dacă închideam meciul prin cele două ocazii clare la 1-1 în prima repriză.”