Două autoturisme au fost implicate într-un accident, în plin bulevard!
![Două autoturisme au fost implicate într-un accident, în plin bulevard!](https://www.gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-3-1.jpeg)
Un accident rutier între două autoturisme soldat din fericire doar cu pagube materiale a avut loc ieri seară în jurul orei 22.30, pe Bulevardul Republicii, în zona Victoria.
„Au intervenit de urgență un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD, din cadrul Detașamentului de Pompieri Reșița, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean și unul din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin. Pompierii au asigurat măsurile PSI la locul accidentului.
Din fericire nu au fost victime, persoane încarcerate, iar ocupanții celor două autoturisme (3 adulți și 2 copii) nu au avut nevoie de îngrijiri medicale si nu a necesitat transportarea lor la spital”, se precizează în comunicatul de presă al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Semenic, prin purtătorul de cuvânt, lt. Adrian Manofu.