Zona Mociur intră în normalitate!
![Zona Mociur intră în normalitate!](https://www.gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/06/ijj-3.jpeg)
În urma acțiunilor privind combaterea furtului de energie electrică desfășurate săptămâna trecută, astăzi, 29 iunie, efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Caraș-Severin au fost din nou solicitate în sprijin, pentru a asigura măsurile de protecție a angajaților, care au pus în aplicare procedura privind debranșarea instalațiilor racordate ilegal.
![](https://gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/06/ijj.jpeg)
Pe timpul desfășurării misiunii, jandarmii au asigurat măsurile de ordine publică în cartierul Mociur din municipiul Reșița, pentru a fi evitate tulburări ale ordinii și liniștii publice pe timpul cât lucrătorii din sectorul distribuirii energie electrice, au debranșat locuințele racordate ilegal la rețeaua de electricitate.
Informațiile ne-au fost furnizate de către Inspectoratul de Jandarmi Județean Caraș-Severin, prin purtătorul de cuvânt, Marius Săndulescu.