Un cărășan a găsit un… șarpe pe etajeră!
![Un cărășan a găsit un… șarpe pe etajeră!](https://www.gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/09/WhatsApp-Image-2020-09-08-at-7.48.55-PM.jpeg)
Un cărășan a găsit un… șarpe pe etajeră! Atunci când găsești în gospodărie un șarpe, este indicat să ceri sprijinul autorităților.
În cursul zilei de ieri, o persoană din cartierul Câlnic a solicitat sprijin prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112. Apelantul a sesizat faptul că, în locuința sa a pătruns un șarpe de aproximativ 70 de centimetri.
Citește și: Șerpii vor mai nou să stea la oraș, în balcon!
În aproximativ 10 minute, patrula de jandarmi a ajuns la fata locului. A reușit să „neutralizeze” reptila. Aceasta se afla în baia imobilului, pe o etajeră.
„În situații similare, le recomandăm cetățenilor să nu se apropie de reptile. Să solicite sprijinul instituțiilor abilitate”, a precizat Marius Săndulescu, purtătorul de cuvânt al IJJ Caraș-Severin.
foto articol: IJJ Caraș-Severin