Piață de nivel european la Băile Herculane!
![Piață de nivel european la Băile Herculane!](https://www.gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/06/WhatsApp-Image-2020-06-15-at-8.26.52-PM-1.jpeg)
Cristian Miclău, primarul orașului Băile Herculane, duce o muncă intensă pentru schimbarea la față în bine, a stațiunii balneo-climaterice, prin atragerea fondurilor europene, sau investiții din resurse proprii.
Un exemplu de implicare și de perseverență în ridicarea standardelor de viață a locuitorilor orașului este și reabilitarea pieței agroalimentare.
“Se lucrează la proiectul tehnic privind reabilitarea pieței agroalimentare, acest proiect va fi realizat din excedentul bugetului de anul trecut, a fost aprobat de către colegii din Consiliul local, valoarea proiectului va fi de 400.000 de lei”, a declarat pentru Gazeta de Caraș-Severin, Cristian Miclău.
Acest proiect vine în completarea proiectelor implementate, deja cum ar fi: Reabilitare Piata Hércules și Piata 1 Mai, dar despre alte proiecte, care sunt în curs de execuție, vom reveni cu alte articole in viitorul apropiat.