Mircea Manu, după remiza de la Craiova: „Este luna cadourilor la Lupac! Pierdem puncte după ce avem partidele la mâna noastră!”

FCU 1948 Craiova Fotbal Club SA 2 – AFC Voinţa Lupac 2-2 (0-0)
Au marcat: 0-1: Balint (56); 1-1: Stăncălie (61); 1-2: Săndescu (89); 2-2: Ilie Mario (90+5).

Liga 3 – Play-Out, Seria 7. Data: 5 aprilie 2024. Ora: 17:00. Stadion: Centrul Turistic pentru Agrement si Sport Dolj (Craiova – Dolj)
Arbitri: Pandelea Mihail (Ploieşti) – Crețu Vasile (Cocorăștii Colț – Prahova) și Niculae Ștefan (Ploieşti – Prahova).
Observator de arbitri: Fecioru Corneliu (Bucureşti)
Delegat de joc FRF : Nistor Laurenţiu Dumitru (Moreni – Dâmboviţa).
FCU 198 Craiova FC SA (antrenor Ovidiu Dănănae): Mario Enache – Ciucă, Zanfir, Biosan, Bogdan Pătru – Nițulescu, Duță – Crăciun, Stăncălie, Sîrbu, Dragancea.
Pe bancă: Braicău – Piele, Cirstea, Brânzan, Tudorescu, Oprea, Ilie.
AFC Voința Lupac (antrenor Mircea Manu): Randelovici – Mihaly, Banac, Săndescu, Vădrariu (60, Marius Musteța) – Burcea, Tudor – Balint (85, Canea), Marian Musteța (85, Dalea), Militaru (60, Stoia) – Avramovici.
Pe bancă: Păsule – Circa.

„Văzusem jocul de săptămâna trecută ce l-au disputat în deplasare la Cărbunești unde au condus cu 1-0 până la finalul partidei. Au pierdut în minutele 91 și 96… Trebuie să ținem cont de faptul că deplasările în Play-out le facem în ziua meciului. Știam că o să ne fie un pic greu să ne impunem jocul de la începutul meciului, dar și asa am început meciul în forță. Am avut avem 3 ocazii clare de gol prin Balint, Marian Mustețea și Militaru…. La prima am avut bară. Ocazia lui Marian Musteța a fost scoasă în extremis de sub transversală de către portarul advers, iar cea de a treia a fost scoasă de pe linia porții de fundașul central al Craiovei … Am intrat la pauză cu 0-0…
Am incercat să le dau băieților încrederea și impulsul de care aveau nevoie. În prima parte a reprizei secunde am înscris pe o acțiune școală ceea ce lucrăm frecvent în antrenamente…. Am încercat să aduc un pic de echilibru acolo în centrul terenului, însă din nou pe o relaxare de care se pare că suferim de fiecare dată când ne vedem în avantaj suntem egalați din nou…. Ne-am trezit la realitatea partidei și reușim să ne creem din nou mai multe ocazii clare de gol. Am lovit de 2 ori bară, am mai avut și un penalti clar la Avramovici …
Însă până la urmă ni s-a făcut dreptate și ne-a fost acordat un alt penalti. Am reușit să conducem iarăși cu 2-1… Am intrat în prelungiri, dar deși nu am comentat niciodată arbitrajul țin să cred că acele 5 minute de prelungire arbitrul partidei a fluierat într-o singură direcție aceea înspre poarta noastră…. Chiar la ultima faza a meciului fault clar în favoarea noastră la centru terenului, însă arbitru a fluierat invers…. Am reușit să respingem în corner, dar în ultima secundă a meciului ne-am văzut vedem egalați prin aceiași manieră, gol primit cu capul din centrare laterală….
Se pare că suntem în luna cadourilor, ceea de Iepuraș și continuăm să facem cadou multe puncte care le pierdem după ce avem partidele la mâna noastră!”