Guvernul Ludovic Orban sprijină municipiul Caransebeș!
![Guvernul Ludovic Orban sprijină municipiul Caransebeș!](https://www.gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/09/PNL-Caransebes.jpg)
Joi, 10 septembrie, a fost adoptată Hotărârea de Guvern nr.758, publicată vineri 11 septembrie, în Monitorul Oficial nr.838, prin care se alocă unității administrativ-teritoriale Caransebeș suma de 1,24 milioane lei.
![](https://gazetadecarasseverin.ro/wp-content/uploads/2020/09/pnl-andra-plesa.jpg)
Mulțumim Guvernului PNL condus de Ludovic Orban, pentru sprijinul acordat comunităţii locale a Municipiului Caransebeș!
În următoarea ședință a Consiliului Local vom rectifica bugetul local pentru anul 2020 și vom aloca această sumă pentru acoperirea necesităților urgente ale municipiului. Vom aloca și o sumă semnificativă Spitalului Municipal de Urgență Caransebeș –Grupul Consilierilor locali PNL din Caransebeș