Șahistul junior Christian Arrydan Tamaș face furori în Serbia

Șahistul junior Christian Arrydan Tamaș face furori în Serbia. Christian Arrydan Tamaș este șahistul junior caransebeșean legitimat la CS Muncitoresc Reșița. El participă în acesta zile la la Marele Turneu de la Paracin din Republica Serbia.

În competiție participă concurenți din 23 de țări. Șahistul junior gugulan adoptat de Reșița este în vârful clasamentului cu maxim de situație. Christian Arrydan Tamaș a obținut 5 victorii din tot atâtea partide!

Performanța juniorului cărășan este de apreciat pentru că doar doi participanți din cei 153 au obținut un astfel de rezultat spectaculos.

Șahistul

Este de remarcat faptul că juniorul șahist Christian Arrydan Tamaș a fost medaliat la ultimele Campionate Naționale de Juniori și a obținut Medalia de Bronz la Olimpiada Națională a Sportului Școlar la Gimnaziu!

Îi dorim mult succes în continuare, în partea a doua a Turneului din Serbia!